לקביעת טיפול ולשאלות
054-2478078
צרי קשר
 
דו"ח מיוחד- איך  לא תסבלי מכאבים בווסת

המחזור החודשי של האישה הינו כידוע הבסיס להמשכיות, להריון ולידה.
המחזור התקין נמשך 24-35 ימים וכולל את הווסת והביוץ.
בתהליך הווסת, המתרחש מדי חודש, גופה של האישה עובר ניקוי והתחדשות פנימית. בקרב נשים רבות תהליך מופלא זה מלווה בכאבים באזור הבטן או הגב, כאבי ראש ולעתים גם בחילות.
הכאבים, אשר לעתים הם עזים, נמשכים בתחילת הווסת ולפעמים גם לאחר מכן במשך כל ימי הדימום. הכאבים והתופעות המלווים את תקופת הווסת, משבשים ופוגעים בחיי היום יום.

מה גורם לכאב ?
לפי הרפואה הסינית הכאב המלווה את הווסת אינו חלק מהתהליך התקין אלא הפרעה בזרימה הטבעית באזור פלג הגוף התחתון. במהלך ימי הווסת, הגוף משיר למעשה את שכבת הדם של הרחם על מנת להכין אותו למחזור הבא.
ניקוי הגוף והשרת שכבת הדם דורשים תנועה חלקה וזורמת. כאשר התנועה לא זורמת אלא נתקעת, נוצרים כאבים.
סימנים כמו מיקום הכאב, הסוג שלו, משך זמן הכאב, כמות הדימום וקיומם של גושים בדימום- כל אלו מעידים על סוג ההפרעה בתנועה הזורמת, על טיב חוסר האיזון והדרך לפתור אותו.

איך ניתן לטפל בכאב?
בעזרת מחטי הדיקור וצמחי המרפא ניתן לסייע לגוף להתנקות ולהתחדש,לשפר את יכולת הגוף ליצור שכבת דם חדשה ברחם ולאפשר תנועה חופשית באזור, כך שהווסת לא תלווה בכאבים.
בנוסף לכך, מומלץ לעיתים קרובות לאמץ שינויים באורך החיים שלנו.
ידוע שמתח, תזונה לא מתאימה, חוסר תנועה וחוסר פעילות גופנית, הינם בעלי השפעה משמעותית על כאבים ותופעות בעיתיות אחרות בתקופת הוסת.

טיפים להקלה על כאבי מחזור:
1. בזמן הכאב עסי את הבטן התחתונה בתנועות סיבוביות, בעזרת מעט עראק (משקה אלכוהולי מצמח האניס). את העיסוי יש לעשות עם כיוון השעון.
2. טבלי פיסת בד בשמן קיק קר (ניתן למצוא בכל בית מרקחת), הניחי אותה על בטנך ועטפי בניילון נצמד, הניחי על הניילון בקבוק מים חמים. יש להישאר עם תחבושת שמן הקיק למשך שעה כ 3 פעמים בשבוע במשך 3 חודשים. אין להשתמש בשמן הקיק כאשר הדימום כבד.

עוד מאמרים על בעיות של נשים:
האם את סובלת מדלקות חוזרות בשלפוחית השתן?

צפריר נחמני, Dip. Ac

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 

מרפאה לרפואה סינית לנשים

טלפון אישי: 054-2478078

מרפאה לרפואה סינית ביקנעם
info@scmc.co.ilמפת האתר       צרי קשר       מפת הגעה
לייבסיטי - בניית אתרים