לקביעת טיפול ולשאלות
054-2478078
צרי קשר

 אלרגיות והשפעות אביב
האביב כבר כאן!
הפסח בפתח, הזזנו כבר את השעון, והכל פורח ומלבלב!
גם לקליניקה מתחילים להגיע מטופלים אשר האביב משפיע עליהם לרעה.
מדובר בתופעות האלרגיה- סינוסיטיס, נזלת, אודם בעיניים, התעטשויות ופריחות על העור. בנוסף גם תופעות כמו כאבי ראש, מיגרנות, חוסר נוחות, קושי בריכוז ועצבנות מחריפות אף הן אצל מטופלים רבים באביב.

למה באביב?
השינוי של האביב הוא משמעותי ביותר.
העונה אותה אנו מסיימים, החורף, היא עונה המאופיינת בהתכנסות פנימה, כמו הטבע השומר את כוחותיו על מנת לעבור את החורף, גם אנחנו יותר פסיביים, מתכסים בבגדים ונוטים להישאר בבית.
לעומת חודשי החורף, האביב היא עונה המתאפיינת בפריצה, תנועה למעלה והחוצה- הזרעים פורצים מבעד האדמה, העצים מלבלבים, וחיות רבות ממליטות.
לא במקרה תחילת השנה הסינית היא בתחילת האביב והחודש הראשון בשנה היהודית הוא ניסן המצוין תמיד באביב.
אותה פריצה החוצה היא רגע מרגש, אך לאנשים רבים היא יוצרת תופעות לא נעימות.

ממה נובעות האלרגיות בראייה הסינית?
האלרגיות יכולות לנבוע מכמה סיבות:
    •    מערכת חיסון- כאשר מערכת החיסון שלנו חלשה, היא מתייחסת לגורמים לא מזיקים (כמו למשל אבקני פריחת העצים) כאויבים. כאשר היא מזהה אותם היא מגיבה בעוצמה, והתוצאה- אלרגיות.
    •    הרפואה הסינית מתייחסת לאלרגיה המתבטאת בעיניים אדומות, דומעות, והתעטשויות כשייכת לאלמנט העץ, המזוהה עם האביב. בגופם של אנשים שונים הוא בא לידי ביטוי באופן בולט במיוחד. אלמנט העץ קשור אף להתגברות כאבי הראש באביב.
    •    כשהביטויים של האלרגיה הם בעיקר בליחה, נזלת ודלקות נתייחס לכך כפגיעה באלמנט האדמה. על פי הרפואה הסינית, אלמנט האדמה שייך למערכת העיכול. כאשר האלמנט חלש הביטוי הינו ליחה, נזלת ודלקות.

איך נטפל באלרגיות בקליניקה?
אם אתם סובלים מאלרגיות, כאבי ראש, תחושת חוסר נוחות, קושי בריכוז, כעסים ועצבנות והם מתגברים בחודשי האביב, זה סימן שהאביב משפיע עליכם ורצוי שתטפלו בכך.
הטיפול בקליניקה יתמקד בחיזוק מערכת החיסון ובהרגעת התנועה למעלה והחוצה אשר מתרחשת בגופך. הטיפול יסייע בהפחתת התופעות המקשות עלייך וקשורות באביב.
גם אם תופעות אלו עדיין לא הופיעו, רצוי לחזק את הגוף ולשפר את יכולתו להתמודד עם האביב שבפתח.

טיפים לקראת האביב
  • ניקוי אביב- בנוסף לחיזוק מערכת החיסון, אני ממליץ על ניקוי הגוף באביב, בדומה לניקוי הבית שנעשה לקראת פסח. הניקוי מתמקד בסילוק רעלים מהגוף בדגש על ניקוי הדם והכבד.
  • לימון- אם אתם מרגישים באביב עצבנות, כאבי ראש, אולי גם בחילות או צרבות, נסו לשתות כל בוקר כוס מים עם 3 טיפות לימון (לא יותר מדי לימון). במצבים אקוטים וחזקים קחו כפית של דבש עם מעט חומץ בלסמי או טיפות לימון.
לקביעת טיפול התקשרו עכשיו ל- 054-2478078

צפריר נחמני Dip. Ac
מאמרים נוספים:
כאבי ראש ומיגרנות
 

מרפאה לרפואה סינית לנשים

טלפון אישי: 054-2478078

מרפאה לרפואה סינית ביקנעם
info@scmc.co.ilמפת האתר       צרי קשר       מפת הגעה
לייבסיטי - בניית אתרים