לקביעת טיפול ולשאלות
054-2478078
צרי קשר

קשיי קשב וריכוז מנקודת מבט הוליסטית

 "קשיי קשב וריכוז מנקודת מבט הוליסטית" נכתבה כעבודת גמר הלימודים במקביל לטיפול בילדים המאובחנים כבעלי קשיי קשב וריכוז.
את העבודה המלאה תוכלו לקרא בפורמט PDF, הקישור בתחתית הדף.

"הקדמה
עבודה זו עוסקת ב- ADHD, ”הפרעות קשב וריכוז עם או בלי היפראקטיביות“ מנקודת מבט הוליסטית, נקודת מבט המתייחסת לאדם כשלם המכיל סבך של קשרים והקשרים בלתי אפשריים לניתוק.

בדרך כלל כאשר בוחנים תופעה שהוגדרה במסגרת הרפואה הטכנולוגית (מערבית) ומנסים להבינה דרך עיני הרפואה ההוליסטית, אותה תופעה אשר קיבלה שם אחד ומוגדר מקבלת שלל סיבות, גורמים וגוונים.
ניסיתי בעבודה זו להציג מספר נקודות מבט שונות, לא כולן בהכרח מהרפואה הסינית, על מנת לאפשר לקורא נקודת מבט רחבה, שלמה והוליסטית ככל האפשר.
אני משוכנע שיש עוד פנים רבות ודרכים נוספות לראות ולטפל ולכן אשמח אם היחס לחומר הכתוב יהיה כאל חומר למחשבה, צוהר וגירוי חשיבתי.

מכיוון ש ADHD אצל ילדים קשור בקשר הדוק להישגים לימודיים ולקשיים בלמידה, העבודה נוגעת במושג למידה וכיצד הוא מתקשר להפרעה.

העבודה מיועדת למטפלים העוסקים בטיפול בילדים המאובחנים כבעלי “קשיי קשב וריכוז עם או בלי היפראקטיביות“, וכן לכל מטפל בילדים בכלל. העבודה מנסה להציג נקודות מבט שונות על המורכבות של הבעיה והטיפול בה ולתת כלים וכיווני טיפול.
קוראים שאינם בקיאים במושגי הרפואה הסינית יוכלו גם הם למצוא עניין בעבודה, בתקווה שהיא תפתח להם צוהר לגישה ההוליסטית בכלל ולגישת הרפואה הסינית בפרט."

לקריאת העבודה המלאה בפורמט PDF.


צפריר נחמני, Dip. Ac

 

מרפאה לרפואה סינית לנשים

טלפון אישי: 054-2478078

מרפאה לרפואה סינית ביקנעם
info@scmc.co.ilמפת האתר       צרי קשר       מפת הגעה
לייבסיטי - בניית אתרים