לקביעת טיפול ולשאלות
054-2478078
צרי קשר

 אל תוותרי על החלום להניק 

לפעמים זה קשה וזה לא הולך וזה מתסכל...

ההנקה הזו שאמורה להיות כל כך פשוטה וטבעית הופכת להיות מאבק ותיסכול ומאמץ על אנושי על מנת לשמור על החלום הזה להניק. על היתרונות של ההנקה אין צורך לחזור פה, אך מה עושים כשזה לא הולך?

ממה נובע מחסור בחלב לפי הרפואה הסינית?

אפשרות אחת היא בגלל חוסר וחולשה-

ברפואה הסינית הגוף מייצר את החלב מתוך ״הדם״ שבגוף, הכוונה היא בעיקר לנוזלים שמרכיבים את הגוף- מים, דם וכדומה. כאשר אותו ״דם״ חלש לגוף אין מספיק חומרי גלם לייצר חלב. מה מחליש את הדם? תהליך ההריון והלידה הוא דבר שמאוד מחליש את הגוף- בהריון- יש צורך להזין שני יצורים חיים שאחד מהם גדל בקצב מטורף, והלידה עצמה, שהיא תהליך מתיש, ובו מאבדת היולדת דם. את יכולה לבדוק עם עצמך האם את חשה חלשה, האם יש לך סחרחורת, האם השפתיים שלך חיוורות.

אפשרות נוספת היא בגלל תקיעות- החלב לא זורם

רקמת השד מכילה תעלות של חלב המגיעות לפיטמה לצורך ההנקה. כאשר יש חסימה באותן תעלות לא יגיע חלב להנקה. זו יכולה להיות חסימה פיזית- ואז סביר להניח שיתפתח במקום גוש ואף עלולה להיות דלקת. זו יכולה גם להיות חסימה לא פיזית, שאז לא נבחין בשום דבר, אך עדיין לא תהיה זרימה תקינה ואת תרגישי מיעוט בחלב. במהלך הטיפולים הבחנתי שלנשים שלהן מיעוט חלב בגלל אותה תקיעות יש עומס רב בשרירים וברקמות באזור הגב העליון והחזה. בקשי ממישהו שיבצע עיסוי קצר באותו אזור ובידקי האם האזור רגיש למגע.

האמת היא שבמציאות, הנשים שמגיעות אלי בגלל קושי להנקה, סובלות בדרך כלל משילוב שתי הסיבות גם יחד.


אז מה לעשות

דבר ראשון אני תמיד ממליץ להתייעץ עם יועצת הנקה, יש להן ידע רב ויכולת לעזור לך.

הגיעו אלי נשים שלקחו כל מיני פורמולת מדף של צמחי מרפא, חילבה וכדומה. לפעמים זה הדבר הכי מדוייק בשבילן וזה עוזר, אך לעתים זה לא מספיק. בגלל הפורמולה, שלא תואמת את מצבן או בגלל המצב שלהן, שהוא כנראה קצת יותר מורכב ופורמולה פשוטה לא תעזור.

אם את חווה קושי להניק אפשר לעשות הרבה-

דבר ראשון לחזק את הגוף. גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית- התיסכול והמתח שנובעים מהקושי להניק לא מוסיפים ליכולת להניק.

דבר שני צריך לאבחן ממה נובע אצלך הקושי להניק- האם בגלל חולשה של הגוף, האם בגלל תקיעות פיזית באזור החזה והגב העליון או שבכלל בגלל משהו ריגשי שמקשה.

ברפואה הסינית יש נקודות ספציפיות שידועות כבר 2500 שנים כמחזקות חלב אם. חלקן בגב, חלקן בבטן העליונה ואחרות בכלל נמצאות ביד. ( מה הקשר? יש מסלול של נקודות מהיד שעובר בבית החזה שטיפול בתחילת המסלול משפיע על קצהו ועל ייצור החלב)

בנוסף חשוב לי לספר לך על דברים שיכולים למנוע מצב כזה של חוסר חלב. מאוד יכול להיות שבשבילך, כרגע, זה לא רלונטי כי את כבר סובלת מהקושי הזה, אך בכל זאת חשוב שתדעי להריון הבא או לנשים מסביבך שהן בהריון.

איך למנוע- אני ממליץ לחזק את הגוף בזמן ההריון. ההריון הוא תהליך שדורש המון אנרגיה מגוף האישה. היא לא תמיד מרגישה את זה אבל לגדל ייצור שלם בתוכך דורש המון. וזה מחליש את הגוף. חיזוק של הגוף במהלך ההריון יכול לעזור ללידה יותר פשוטה ובטח יעזור להתאוששות אחרי הלידה וכמובן שישפיע על יכולת הגוף ליצור חלב. איך לחזק- צמחי מרפא סיניים, צמחי מרפא מערביים, דיקור, הומאופטיה. לא חשוב מה תבחרי, חשוב שתגיעי למטפל שיש לו נסיון בטיפול בזמן הריון וחשוב שתרגישי בטיפול בטוחה ובידיים טובות.

 
יש לך שאלות נוספות?
צריכה עזרה בהריון שלך?
את מוזמנת לפנות אלי ישירות לטלפון האישי שלי 054-2478078
או בטופס בדף הזה
ואחזור אליך בהקדם האפשרילמאמרים נוספים על הריון
בחרי בשלב שלך בהריון:
 

 

 

מרפאה לרפואה סינית לנשים

טלפון אישי: 054-2478078

מרפאה לרפואה סינית ביקנעם
info@scmc.co.ilמפת האתר       צרי קשר       מפת הגעה
לייבסיטי - בניית אתרים